Szkolenie przygotowujące do wykonywania szczepień ochronnych przeciwko COVID-19

2021-04-13

Od 07.04.2021 w Centrum Symulacji Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego realizowany jest moduł praktyczny szkolenia dla fizjoterapeutów, farmaceutów, diagnostów laboratoryjnych przygotowujących się do wykonywania szczepień przeciwko COVID 19.

Szkolenie składa się z dwóch części, obejmuje 4 godziny dydaktyczne (180 min).

W części warsztatowej, trwającej 90 minut, uczestnicy kształtują umiejętności praktyczne w zakresie rozpoznawania stanu zagrożenia życia, podstawowych metod monitorowania funkcji życiowych w warunkach opieki ambulatoryjnej, udrażniania dróg oddechowych, wentylacji pacjenta w stanie zagrożenia życia, oraz podstawowych zabiegów resuscytacyjnych, w tym z wykorzystaniem AED, oraz poznają metody pobierania i rozpuszczania różnego typu szczepionek. W części symulacyjnej (90 minut) uczestnicy kształtują umiejętności praktyczne w zakresie wykonywania iniekcji domięśniowej na trenażerach.

Szkolenia odbywają się w grupach 8-osobowych od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00-19:00, oraz w soboty od 9:00-12:00. Wszyscy uczestnicy przystępujący do części praktycznej ukończyli część teoretyczną szkolenia odbywają się w formie e-learningu.