Numer sali

Blok operacyjny

Piętro

Opiekun sali

Sala wysokiej wierności z jednym symulatorem pacjenta dorosłego. Studenci wchodzą na blok operacyjny przebrani w ubrania „szpitalne”, następnie w szatni przebierają się w jednorazowe ubrania operacyjne. W kolejnym pomieszczeniu znajduje się stanowisko mycia chirurgicznego, gdzie można przećwiczyć procedurę chirurgicznego mycia i dezynfekcji rąk przed zabiegiem operacyjnym oraz przygotować się do asystowania w trakcie operacji. Architektura Bloku Operacyjnego pomaga studentom w nauczeniu się „etykiety Sali operacyjnej”

Na symulatorze wysokiej wierności studenci mogą ćwiczyć scenariusze dotyczące opieki nad pacjentem przed- i po zabiegach chirurgicznych, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji związanych ze stanami zagrożenia życia.  Aparatura Sali operacyjnej pozwala na symulowanie znieczulenia i monitorowania pacjenta. W razie potrzeby środowisko Sali Operacyjnej może zastąpić SOR czy Salę Intensywnej Terapii.

Uwaga! Symulator pacjenta dorosłego nie jest symulatorem operacyjnym! „Na studiach celem kształcenia studentów w dziedzinie chirurgii nie jest nauka operowania !” (Profesor A. Żyluk „Jak uczyć chirurgii na studiach medycznych” 2018).