Numer sali

Sala BLS BeeGees Life Support

Piętro

Opiekun sali

Jednoczasowo 24 studentów będzie mogło szkolić swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy- każdy na swoim fantomie. Ponieważ jest to jedna z najbardziej podstawowych umiejętności, którą musi wykazać się każdy absolwent uczelni medycznej, zajęcia z BLS w różnych konfiguracjach są przewidziane w Planie Dydaktycznym dla Wydziału Lekarskiego na KAŻDYM roku- zgodnie z wytycznymi ERC/AHA. Przy każdej wizycie w CSM odświeżycie sobie wytyczne korzystając ze schodów!

Nazwa sali do nauki bezprzyrządowych zabiegów resuscytacyjnych (BLS) oraz obsługi AED w żartobliwy sposób nawiązuje do częstości uciskania klatki piersiowej w czasie NZK zgodnej z przebojem „Stayin’ alive” grupy Bee Gees. Chcieliśmy podkreślić znaczenie wysokiej jakości uciskania klatki piersiowej w trakcie udzielania pierwszej pomocy przez świadków zdarzenia.