Baner

Akcja krwiodawstwa

kr

Cześć wszystkim

Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych PUM

we współpracy z Parlamentem Studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz

Centrum Symulacji Medycznej PUM w Szczecinie

, zaprasza wszystkie chętne osoby do uczestnictwa w akcji krwiodawstwa 14 kwietnia pojawi się szansa, aby oddać krew w mobilnym punkcie RCKiK. Ambulans zaparkuje o godzinie 9:00 na parkingu przy Centrum Symulacji Medycznej PUM w Szczecinie.

Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Wam komfort i bezpieczeństwo podczas Waszego uczestnictwa w akcji.

Szczegółowe postępowanie udostępnimy we wtorek, z którym prosimy się zapoznać. Ograniczenie do 30 osób oddających krew tego dnia pozostaje niezmienne.

! GŁÓWNYM CELEM TEGO POSTU JEST ZEBRANIE 30 CHĘTNYCH DAWCÓW !

Odpowiadając pod tym postem na jeden z naszych komentarzy z konkretną godziną- DEKLARUJECIE W TEN SPOSÓB SWÓJ UDZIAŁ (np. "Będę", "Przyjdę o 14:30").

Zachowujemy odstęp 15 minut pomiędzy pacjentami. Do każdej godziny mogą się zgłosić maksymalnie 2 osoby.

1. BARDZO PROSIMY o zapoznanie się z informacjami na stronie RCKiK, szczególnie "Informacje dla kandydatów na dawców krwi i jej składników" oraz "Sytuacja epidemiologiczna">>> w zakładce "DLA KRWIODAWCÓW" (link do strony RCKiK http://www.krwiodawstwo.szczecin.pl)

2. Wchodząc na stronę internetową RCKiK, spotkacie się z taką informacją:

"Potrzebne osocze od osób, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19 lub przebyły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2".

Opisane osoby proszone są o TELEFONICZNE zgłaszanie się bezpośrednio do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, mającego siedzibę przy Al. Wojska Polskiego 80/82. Możliwości mobilnego punktu poboru krwi nie stwarzają odpowiednich warunków, a sama kwalifikacja do oddania osocza przez wskazane osoby jest bardziej złożona.

!Prosimy również o kierowanie wszelkich pytań oraz informacji o rezygnacji z zajętego miejsca do Aleksandry Popek w wiadomościach prywatnych, aby jedynymi komentarzami były wyznaczone godziny i odpowiedzi do nich- właściwe zgłoszenia!

Każdy student PUM, który odda krew, otrzyma od nas paczkę 50 sztuk maseczek

Życzymy wszystkim dużo zdrowia i do zobaczenia już w środę.

Rodzaj wydarzenia
Terminy
Załączniki